Java Script

  Nastaviť ako domovskú stránku !!!   Pridať stránku k Java Script obľúbeným !!!

Return Home
 

 

    Java Script Vítame vás na stránkach obce HRADIŠTE

Obec

» Samospráva

» Symboly obce
» Demografia
» Geografia

» Projekty
» 
Foto

História

» História vzniku obce
» Nazrite do minulosti
» Povesti a bájky
» Historické udalosti

Šport

» Volejbal
» Nohejbal
» Stolný tenis

» Turistika
» Športová streľba

» Iné športy

Kultúra

» Cirkev

» Nárečia a zvyky
» Podujatia a akcie

» Pamätihodnosti

» Frfloš

» Osobnosti obce

» Priatelia v zahraničí
» Tip na podujatie

Organizácie

» Požiarnici
» OZ PreHradište
» Poľovný spolok

» Jednota dôchodcov
» Združenie sport. čin.

Firmy a služby

» JSAS s.r.o.

» Hostinec Mladosť

» CBA

» Urbariát

Nohejbal v Hradišti.

 

 Po siedmych rokoch na mieste chátrajúcich základov nového kultúrneho domu, čiže na mieste bývalého volejbalového ihriska v Hradišti, Obecný úrad Hradište rozhodol o vybudovaní nového antukového ihriska. Táto myšlienka sa v krátkom čase zrealizovala, za výdatnej podpory a práce dobrovoľníkov z našej obce, ale aj miestnych rodákov a sympatizantov.

Ešte v tom istom roku sa ihrisko otvorilo volejbalovým turnajom. Keďže v Hradišti sa volejbal nehrával už 18 rokov, a mladí Hradišťania hrávali futbal, rok po otvorení ihriska (1997) Slavomír Kudlák, Martin Falťan, Milan Priadka, Peter Juríček a iní zorganizovali prvý ročník nohejbalového turnaja „O pohár starostu obce Hradište“. Tento turnaj vyhrali Zóna Lučenec, ale Hradištania v zložení Martin Falťan, Peter Juríček, Stanislav Iskra st. obsadili druhé miesto.

Každoročne sa turnaja zúčastňuje 6 – 12 trojíc z regiónu. Najčastejšie sa turnaja zúčastňujú mužstvá Poltára, Bystričky, Cinobane, Uhorského, Rovnian, Lučenca, Málinca ale bolo tu aj mužstvo z Hriňovej....

Veľké počiatočné nadšenie v podobe množstva organizátorov, sponzorov, občerstvenia vo forme guľášu, vína.... a väčšieho množstva súťažných mužstiev sa turnaj postupne sformoval do dnešnej podoby. Turnaj v posledných rokoch organizuje malá skupina nadšencov ( ), aj počet štartujúcich mužstiev sa pohybuje iba okolo 8, čo akurát vyhovuje jednému ihrisku. Hrá sa v dvoch skupinách z ktorých postupujúce mužstvá ďalej medzi sebou hrajú systémom KO. Namiesto guľášu sa opekajú klobásy na rošte a pije vyberaná voda Lačnovka. Nechýba však ani čapovaný zlatistý mok vedľa v Mladosti.

Keďže na turnaj sa pozývajú väčšinou tie isté mužstvá, v priebehu rokov sa turnaj zmenil na stretnutie priateľov, ktorí si napriek tomu na ihrisku nič nedarujú. Herná úroveň zúčastnených mužstiev sa od prvého ročníka neustále zvyšuje, v čo dúfame aj do budúcna.

Výsledky turnajov:

 
 
 
 
 
 

 


Partneri

Logo občianskeho združenia PreHradište

 

Menu 2
Aktuality
Spravodajstvo

 

 

 
   

Odkazy na zaujímavé stránky 

Wikipédia | Cestovné poriadky | Profesia | Porada | Mapy | Referáty
This site is copyright © 2008 PreHradište